Kadınlarda Saç Ekimi

 

Konya Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesi oldukça yaygın ve birçok sebebi olan olumsuz bir unsurdur. Tıp  yıllardır saç dökülmesi tedavisi arasa da günümüzde saç dökülmesine kesin çözüm olmuş bir tedavi bulamamıştır. Yavaşlatıcı yada geçici bir çok ilaç yada tedavi olsa da hepsi kalıcı bir fayda sağlamamıştır. Bu araştırmalar sonuç vermediğinden, saçsızlığa başka çözümler arayışına girilmiş ve 90 yılların ortalarında FUT tekniği geliştirilmiştir; bu teknik lokal anestezi altında iki kulak arasından cerrahi müdahale ile saçlı derinin kesilip, kesilen deri üzerinden köklerin neşter yardımıyla ayrıştırılıp, alınan bu köklerin saçsız deriye nakli işlemidir. Bu teknik saçsızlığa çözüm olsa da istenilen sonuçlar alınamamıştır. Hem cerrahi müdahale oluşu alınan sonuçların çok seyrek ve doğal olmayışı hem de ense bölgesinde kalan derin cerrahi iz sebebiyle insanları yeni arayışlara itmiştir.

2000 li yılların başında FUE tekniği geliştirilmeye başlanmıştır. FUE tekniği FUT tekniğine nazaran cerrahi müdahalesi bulunmayan, iz ve yara bırakmayan daha acısız, daha doğal sonuçlar veren bir tekniktir. FUE tekniğin 2000 li yılların ortalarında beklenenin üzerinde başarı sağlamış ve günümüzde kabul görmüş en iyi teknik olmuştur.

Kısacası saç ekimi saçlı deride bulunan foliküllerinsaçsız deriye naklidir ve sadece kişinin kendi saç dokuları ile yapılır.

İnsanların psikolojisini bozan, yaşam kalitelerini düşüren saçsızlık FUE tekniği ve ESPLASHAİR ile tarihe karışmıştır.